acheter du zenegra à paris alli a vendre sans ordonnance forum acheter calan doctissimo equivalent au reminyl sans ordonnance floxin 1 sans ordonnance actos pour femmes acheter acheter hyzaar en ligne avis acheter prevacid orlistat clozaril pas cher paypal ou peut on acheter du acivir pills acheter liponexol en ligne québec acheter finast en suisse peut on acheter du viagra en pharmacie en belgique ou acheter keftab avis lukol en pharmacie sans o forum carafate ordonnance ou pas acheter du malegra pas cher peut ont acheter du venlor en pharmacie acheter micronase 120 mg pas cher saw palmetto suppositoire sans ordonnance acheter unisom avec ou sans ordonnance ou acheter du propecia site fiable acheter du zyban pas cher en france npxl 200 mg sans ordonnance forum achat tetracycline en ligne ou acheter pariet en confiance achat médicament benzac nizoral achat suisse peut on acheter du mentat en pharmacie pays myambutol sans ordonnance coreg sans ordonnance en france achat bupron sr angleterre duetact cream sans ordonnance
Hlavní stránka

logo

Ankety

Jak jste se dozvěděli o stránkách PROVODIN.cz ?
 

Náhodný obrázek

Dobov__pohled_na_Provod_nsk__kameny.jpg.jpg
Vítejte na neoficiálních stránkách obce Provodín
Napsal Pavel Bratršovský   
Neděle, 20. leden 2008
Toto jsou neoficiální stránky obce Provodín. Časem se bude obsah rozrůstat. Budeme rádi, když i vy zašlete vlastní materiály týkající se obce a přispějete tak ke zvýšení kvality stránek!
Aktualizováno ( Pátek, 24. červen 2016 )
 
Úvod
Napsal Pavel Bratršovský   
Neděle, 20. leden 2008

Provodín

 

Obec Provodín leží 8 km jihovýchodně od České Lípy na jihozápadním úbočí a úpatí hřebene Provodínských kamenů. Žije zde 767 obyvatel včetně části obce Srní. Ves je rozdělena na Horní a Dolní Provodín. V obci je železniční stanice, která se jmenuje Jestřebí na železniční trati Česká Lípa – Bakov nad Jizerou. Průměrná nadmořská výška obce je 262 m. Provodín je ve svazku Mikroregionu Peklo, který byl založen obcemi Holany, Kvítkov, Provodín, Sosnová, Stvolínky a Zahrádky dne 23. května 2002, později ke svazku přistoupila Česká Lípa a Stružnice.

 Nejvýraznější dominantou Provodína je vyvřelý čedičový suk Spící panna, nazývaný též Lysá skála, s nadmořskou výškou 419 m. Z vrcholku je vynikající rozhled na malebnou krajinu Máchova Kraje a Lužických hor. Provodín je vstupní branou do turisticky atraktivního Hradčanského polesí. Zelná turistická značka vás zavede Hraničním dolem k bizardním pískovcovým skalním útvarům, Pustému kostelu a Skalní bráně, opačným směrem k Máchovu jezeru.

 V obci jsou dvě hospody  „Dřevěnka“ a „Šenk U Petra“ a dvě prodejny potravin. Řeznictví "Krkovička" a prodejna "U Kváčů".  V jezírkách, která vznikla zaplavením lomu po těžbě písku, je možné se vykoupat.

 Nejznámější akcí, která je zde pořádána již od roku 1975, je turistický a cykloturistický pochod „Provodínská štrapanda“ 

www.provodinskastrapanda.cz 

Dále zde v létě bývají srazy motorkářů a historických vojenských vozidel.

Aktualizováno ( Pátek, 24. červen 2016 )